Благодійна місія американських хірургів

11.12.2025

У період з 29 листопада по 3 грудня 2025 року співробітники Кафедри щелепно-лицевої хірургії та сучасних стоматологічних технологій ІПО НМУ ім. О.О. Богомольця долучилися до благодійної хірургічної місії за участі колег зі США. Метою місії була допомога військовослужбовцям із вогнепальними та мінно-вибуховими пораненнями обличчя, а також проведення освітніх заходів.

У межах місії, спільно з щелепно-лицевими, пластичними та офтальмопластичними хірургами з Далласа та Сан-Франциско, було проконсультовано понад 40 пацієнтів. Дев’ятнадцять із них потребували оперативного втручання. Зокрема, проведено два надскладних реконструктивних втручання з мікросудинного відновлення верхньої та нижньої щелепи у військовослужбовців, які зазнали тяжких травм унаслідок бойових дій.

Важливу роль у проведенні операцій відіграла компанія Med/Cad, яка безкоштовно надала пацієнтспецифічні імплантати, створені за індивідуальними цифровими проєктами. Це дозволило максимально точно відновити анатомічну цілісність щелепно-лицевої ділянки.

Окрему увагу було приділено впровадженню новітніх технологій у післяопераційному моніторингу. У співпраці з реконструктивним хірургом Патріком Карпентером (Сан-Франциско) було освоєно методику використання мікродатчиків із доплертехнологією для контролю мікросудинних клаптів. Ця інновація суттєво підвищує ефективність ранньої діагностики судинних ускладнень.

Усі оперативні втручання на даному етапі пройшли успішно. Триває реабілітаційний період, під пильним наглядом мультидисциплінарної команди.

Кафедра продовжує роботу на передовій медичної допомоги, поєднуючи лікувальну, наукову й освітню діяльність задля підтримки захисників України.