12 жовтня на базі Київської клінічної обласної лікарні проведено операцію з реконструкції лівого вилицевого комплексу, орбіти та СНЩС.
Потреба в лікуванні виникла у пацієнтки, що перенесла важку політравму, спричинену ДТП. Внаслідок важких травм виник дефект лівої вилицевої дуги, дна орбіти та енофтальм (западіння ока), в результаті чого у пацієнтки зберігалось двоїння в усіх полях зору. Пацієнтка втратила лівий СНЩС, що утруднювало прийом їжі – погіршувало відкривання рота та пережовування.
Операцію провели співробітники Кафедри щелепно-лицевої хірургії та сучасних стоматологічних технологій ІПО НМУ ім. О.О. Богомольця доцент, д.мед.н. Юрій Чепурний, аспірант Ростислав Терлецький, лаборант Анна Жмурко. Операція проводилася на базі Центру щелепно-лицевої хірургії та хірургічної стоматології Київської обласної клінічної лікарні.
Під час операції було усунуто дефект лівої вилицевої дуги, суглобової ямки та СНЩС пацієнтспецифічним ендопротезом СНЩС. Станки орбіти були реконструйовані пацієнтспецифічним імплантатом з РЕЕК.
В післяопераційному періоді було відмічено значне покращення в амплітуді відкривання рота, з’явилася екскурсія нижньої щелепи в сторони та було відновлено положення очного яблука.
На пацієнтку чекає ортопедична реабілітація та усунення рубцевих деформацій.
Після протетичної реабілітації та з повністю функціональними зубними протезами бієць знову в строю
На клінічній базі Кафедри в Київській обласній клінічній лікарні прооперовано пацієнта з боковою кістою шиї
Після реконструкції цілісності щелепи потрібно додатково відновлювати функції жування та мовлення, для чього встановлюються дентальні імплантатати з подальшою протетичною реабілітацією
В результаті операції, що тривала близько 6 годин, вдалося не лише видалити новоутворення, а й відновити контур обличчя, прикус, функцію суглоба, жування і ковтання